Blog

Koko Nail Masaj Yağları ile Fark Yaratın!

Homeros, Sokrates ve Platon'un yazılarında geçen 5.000 yıllık bir geleneğe sahip olan yağ ile masaj yapmak aslında yeni bir fikir değil. Bunca yıllık masaj deneyimine Koko Nail Masaj Yağları’nı eklemek vücudunuzu ve zihninizi canlandırırken sizi rahatlatıp sakinleştirebilir.

Yazının devamı

Koko Nail Parafin Eldivenleri

Dünyada ilk ve en yeni hijyenik sistemli, kolay uygulanabilen Koko Nail Parafin Eldivenleri; parafin mum yapısı ile cildi yumuşatır, besler ve yaşlanmaları (kırışıkları) engeller. Cildinizin pürüzsüz, parlak ve daha canlı görünmesine yardımcı olan Koko Nail Parafin Eldivenleri içeriğindeki parafin ile el ve ayaklara yumuşaklık vererek, nem oranını düzenlemeye yardımcı olur.

Yazının devamı

Bayimiz Olmanın Avantajları Nelerdir?

Dünyaca tanınmış; marka değeri ve kurumsal çizgisiyle fark yaratan bir işletme olan Koko Nail’in bir parçası olmak elbette sizlere birçok avantaj sağlayacaktır. Başarılı ve popüler bir markanın isim avantajını kullanıyor olmak sizi rakiplerinizden çok daha ileriye taşıyacak olanaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yazının devamı

Koko Nail El & Vücut Losyonları

Koko Nail El & Vücut Losyonu cildin kurumasını önlemek için nemi hapsederek cildin diğer kuru bölgelerinin yanı sıra sert dirsekleri ve topukları yumuşatır. Tamamen kaliteli bir ürün olan Koko Nail El & Vücut Losyonu; pullu, susuz kalmış, pürüzlü ve çirkin görünen ciltler üzerinde harikalar yaratabilir ve vücudun her yerine uygulanabilir. Milyonlarca kullanıcının kabul ettiği gibi, el ve vücut losyonu düzenli olarak kullanmaya zaman ayıran kişilere birçok fayda sağlar.

Yazının devamı

Nasır Nasıl Oluşur?

Nasırlar; tekrarlanan sürtünme, tahriş ve cilt üzerindeki baskıdan kaynaklı olarak gelişirler. Tipik olarak ayakların kemikli veya çıkıntılı bölgelerinde oluşur. Ellerde ise cilde sürtünmenin devam ettiği bölgelerde daha çok görünürler. Kontrol edilmediğinde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. En bilindik nedenlerini; düzgün ve uymayan ayakkabılar giymek, uzun süre ayakta durma, uygun olmayan şekilde yürümek, ayaklarınıza baskı uygulayan fiziksel aktiviteler yapma v.b. olarak sıralayabiliriz.

Yazının devamı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dünyanın her yerinde çeşitli organizasyonlarla kutlanıyor. Ülkemizde ilk olarak 1921 yılında kutlanmaya başlanan, kadınlar için temsil ettiği anlamlar açısından özel olan bu gün değer yargılarımız üzerine tekrar tekrar düşünmemiz gerektiğini bizlere hatırlatıyor.

Yazının devamı

Koko Nail Ayak Törpü Makinesi

Tırnaklarınıza ve topuklarınıza bakım yapmak bu kadar kolay olabilir mi ? Kendi fabrikalarımızda ürettiğimiz bu ürün özel tasarım ve ergonomik tutuşuyla, hem profesyonel hem de amatör kullanım için gayet kolay uygulama sağlar. Nasırlarınızla başınız dertte ise Koko Nail Ayak Törpü Makinesi tam size uygun bir cihaz. Evinizde, işyerinizde, tatile çıktığınızda ya da seyahat esnasında rahatlıkla yanınızda taşıyıp uygulama yapabilirsiniz.

Yazının devamı

14 Şubat Sevgililer Günü

14 Şubat Sevgililer Günü, dünyayı sadece o günden görmek kadar eğlenceli ve sevgi dolu olabilir. Sadece kendi kişisel ilişkimiz için değil, kalbimizde dünyayı iyileştirmeye yetecek kadar sevgi olduğunu her zaman hatırlamalıyız. Hepimiz hayatın telaşı içerisinde daha iyi olmak ve bir yere varmak için çabalarken, bu basit şeyleri unutuyoruz.

Yazının devamı

El ve Tırnak Bakımı Ürünleri Nasıl Kullanılır?

El ve tırnak bakımı, oldukça hijyenik bir şekilde yapılması gereken uygulamalardır. Özellikle el bakımı, gün içerisinde sıkça kullandığımız ellerimizdeki bakterilerin ve çeşitli etkenlerin giderilmesi için büyük önem taşır. Kullandığınız el, ayak ya da tırnak bakım seti varsa, mutlaka kişiye özel olmalıdır. Kullanım sonrası dezenfektesi yapılmalı ve kapalı halde muhafaza edilmelidir. Kaliteli ürünler kullanılmalı ve el-ayak hassasiyetinize uygun tercihlerde bulunulmalıdır. Çünkü hassasiyete uygun ürünler kullanmadığınız takdirde tırnak üstü sararması, egzama, nasır gibi problemlerle karşılaşmak durumunda kalabilirsiniz.

Yazının devamı

Pratik Tek Kullanımlık Maskara Fırçası

Son dönemde popüler hale gelen kaş ve kirpik sabunları ile birlikte, rahat uygulama için üretilen maskara fırçaları, günden güne yeni tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Çeşitli maskara fırça tipleri ile kirpik ve kaş şekillerinize göre ya da istediğiniz volüm ve etkiyi görebilmek adına tek kullanımlık maskara fırçası büyük işlev görüyor. Koko Nail Tek Kullanımlık Maskara Fırçası, örnek ürünlerden biri. Kırılmaz yapısıyla kolay kullanım sunan ve hem kaş hem de kirpik şekillendirmede etkili performans gösteren bir ürün. Kıl yapısının yumuşak dokusu sayesinde kıl köklerinize zarar vermeden hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Yazının devamı

Saç Boyarken Neden Alüminyum Folyo Kullanılır?

Saç boyarken neden folyo kullanılır sorusu yıllardır merak edilir. Kuaförlerin her türlü boyama işleminde şahit olduğumuz alüminyum folyo kullanımı saç boyamanın vazgeçilmez işlemlerindendir.

Yazının devamı

Kalıcı Oje Seti İçerisinde Neler Bulunuyor?

Son dönemde popüler uygulamalardan biri olan kalıcı oje uygulaması, günden güne kullanılan malzeme kapasitesini geliştiriyor. Oje kullanımını daha da aktif hale getirmeyi başaran kalıcı oje modelleri, aynı zamanda nail art olarak adlandırılan tırnak süsleme sanatı için de bir alternatif haline gelmektedir. Peki kalıcı oje seti içinde yer alan ürünler nelerdir? 

Yazının devamı

Siperlik Nasıl Takılır ve Siperlik Virüsten Korur Mu?

Özellikle Koronavirüs ile birlikte günlük yaşamımızda gösterdiğimiz ekstra tedbirlere bağlı olarak, gözler son dönemde kullanımı artmış olan yüz koruyucu siperliklere çevrilmiş durumda. Koruyup korumadığı konusunda ise fikirler ikiye ayrılmaktadır. Bu aşamada da satın alacağınız yüz siperliğinin kalitesi devreye girmektedir. Yüzü tamamen sarması ve direkt temas etmesi durumunda zarar verecek sıvı ve cisimlere karşı koruması önemlidir.

Yazının devamı

Sür, Düzelt ve At: Her Gün Yeni Bir Maskara Fırçası

Artık popüler dönemde her ürünün tek kullanımlık olan çeşitleri tercih edilmeye başlandı. Hem hijyenik hem de göz çevresi gibi çabuk mikrop kapabilen kaş ve kirpikler için yeni bir ürün olan tek kullanımlık maskara fırçaları oldukça gündemde. Kirpik ya da kaşlarınıza sürerek istediğiniz sonucu elde ettikten sonra veda edin ve bir sonraki makyajınızda ambalajından yepyeni bir maskara fırçası çıkarın. Özellikle kaş ve kirpik gibi serumları uygularken fırçaların gereken sterillikte olması gerektiği için Koko Nail Tek Kullanımlık Maskara Fırçası, herkesi memnun eden bir nitelik sunuyor. İçerisinde 100 adet maskara fırçası bulunmasıyla tek seferde edindiğiniz bir paketi uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Kaş ve kirpiklerin taranmasında etkili bir performansa sahip olan tek kullanımlık maskara fırçaları kullananlar günden güne artıyor. 

Yazının devamı

Tırnak Makası için Tavsiyeler

Tırnak bakımı için vazgeçilmez ürün konumunda olan tırnak makası çeşitleri, günden güne daha da farklı modeller çatısında toplanıyor. Özellikle manikür, protez tırnak, kalıcı oje gibi uygulamaların popüler olduğu bu dönemde tırnak makası takımı gibi çok amaçlı setler ilgi çekmeye devam ediyor. Koko Nail Küçük Boy Tırnak makası, tırnak makası için tavsiyeler anlamında kaliteli bir ürün olarak geliştirdi. Paslanmaz ve çelikten tasarlanmış olması sayesinde uzun vadede tırnak bakımı için kullanabileceğiniz ürünler arasında yerini alabilir. Yumuşak başlığı sayesinde tırnaklarınıza zarar vermeden kolayca kesim yapmanızı sağlarken, içerisinde yer alan tırnak törpüsü ile de şekil vermenizi sağlayacaktır. 

Yazının devamı

Tırnak Makası Çeşitleri Nelerdir?

Tırnak makası çeşitleri, çok sayıda olmamasına rağmen herkesin farklı kriterler aradığı ürünlerdendir. Özellikle tırnak bakımı esnasında tırnak yapılarının farklılığından kaynaklı olarak tırnak makası seçimi de değişebilmektedir. Tırnak makası setleri, içerisinde tırnak bakımına dair birçok ürün barındırır. Her şeyden önce tırnak bakım setleri ya da ürünleri, hijyen ve sağlık açısından kişiye özel olmalıdır. Bu sebeple de kişisel bakım ürünleri altında yer alan kategorilerdendir.

Yazının devamı

Tırnak Fırçası Ne İşe Yarar?

Gün içerisinde ellerimizi aktif olarak kullansak da kullanmasak da tırnak içleri kısa dahi olsa mikrop ve kiri haspediyor. Görünüş ve sağlık açısından bu durumu yok etmek için tırnak fırçası kullanımı oldukça önem taşıyor. Hatta 4 kişiden 2'sinde meydana gelen tırnak üzerindeki sarı lekeler ve izler, tırnak fırçası yardımıyla yok denecek kadar aza indirilebilir. Lavaboda gözünüzün fark edeceği bir bölgeye tırnak fırçası koymanız ve bu durumu alışkanlık haline getirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Elinizi ya da ayaklarınızı her yıkadığınızda, tırnaklarınızı temizlemek için tırnak fırçası kullanabilir, böylelikle tırnak bakımı gerekliliklerini yerine getirdiğinizden tam anlamıyla emin olabilirsiniz.

Yazının devamı

Tırnak Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Gün içerisinde ellerimiz kadar tırnaklarımız da bakıma ihtiyaç duyacak hale gelmektedir. Özellikle bakteri yuvası olarak görülen tırnak içleri, bakıma ve arındırılmaya ihtiyaç duyar. Temel maddesi keratin olan tırnakların sağlığını kaybetmemesi için bakımının aksatılmaması ve belirli bir düzende yapılması önemlidir. Bakım periyotlarını tırnaklarınızın uzama süresine göre belirleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, el tırnakları ayak tırnaklarına nazaran daha çabuk uzadığı için içlerinde mikrop ve kir gibi bakterilerin birikmesi daha muhtemeldir. Özellikle yaz aylarında tırnakların su ve güneş ışığı gibi doğal vitaminlerle beslenmesi daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Yazının devamı

Protez Tırnak Yapımı Kolay mı?

Tırnaklar için estetik bir görünüm sunan ve güçlü tırnak etkisi yaratan protez tırnak uygulaması, son dönemde oldukça revaçta olan uygulamalardan biri haline geldi. Jel, dipping ve akrilik şeklinde temelde 3'e ayrılan protez tırnak çeşitleri, takma tırnak gibi zor ve temkinli bir kullanım gerektirmemektedir. Kolay kullanımıyla doğal bir görünüm ve uzun vadeli bir tırnak ömrü sunmaktadır.

Yazının devamı

Nasıl Tırnak Törpülenir?

Manikür ve pedikür uygulamasının en önemli aracı olan törpüler, tırnaklarınızı kestikten sonra düzeltmeye, şekil vermeye ve istediğiniz tırnak formuna sahip olmanıza yardımcı olur. Nasıl tırnak törpülenir sorusunun cevabı, istediğiniz tırnak şekline göre belirlenmelidir. Sürekli aynı yönde törpüleme işlemi, istediğiniz tırnak formunun oluşmasını sağlamaz, sağlasa dahi tırnaklarınızın yapısını ve sağlığını olumsuz etkiler. 

Yazının devamı

Nail Art Nasıl Yapılır? 

Tırnak süsleme sanatı şeklinde tabir edilen nail art, son dönemde en popüler tırnak bakım uygulamalarından biridir. Farklı desen ve modellerle tırnak bakımını eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren nail art, estetik bir görünüm ve bakımlı tırnaklar için en iyi fırsatlardan biridir. Zor görünse de son dönemde sadece özel bir makine aracılığıyla değil özel fırça ve ürünlerle de kolaylıkla uygulanabilmektedir. 

Yazının devamı

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? 

Shellac ya da kalıcı oje uygulaması, bilinen ve günlük kullanıma uygun olan oje formüllerinden farklıdır. Kalıcılık süresi, oje yapısı gibi etkenler kalıcı oje için daha uzun ömürlüdür. İlk geliştirildiği dönemde özel cihaz ve ürünlerle kullanılsa da gelişen teknoloji ile artık kalıcı oje uygulaması rahatça yapılabilmektedir. Peki kalıcı oje nasıl yapılır? 

Yazının devamı

Deniz Tuzu Peelingi Nasıl Uygulanır?

Vücudumuz sürekli olarak rüzgâr, toz ya da makyaj gibi dış etmenlere maruz kalarak canlılığını ve doğal dokusunu kaybediyor. Bu problemleri ortadan kaldırmak için kullanılan cilt bakım ürünleri her zaman yeterli gelmeyebilir. Bunun için daha etkili yöntemler gerekebiliyor.

Yazının devamı

Şekerli Peeling Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Şekerli peeling, cildin tazelenmesine katkı sağlayan ve cildin ölü hücrelerden arınması için destek veren uygulamadır. İpeksi bir görünüme kavuşmak için son dönemde etkili olan yöntemlerden biridir. Özellikle dudak, ayak, el gibi vücuttaki hassas bölgelerin onarımında büyük rol oynayan şekerli peeling ürünleri, tüm vücuda uygulanabilen çok amaçlı formüle sahiptir. Bu ürünler cildin kan dolaşımına etki ederek sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Yazının devamı

Peeling’lerin Faydaları Nelerdir?

Peeling ne demek, diye araştırdığımızda bunun cildin ölü hücrelerden arınması için yapılan bir uygulama olduğunu görüyoruz. Peeling maske olarak da yapılan bu uygulama için cilt tipinizle uyumlu bir ürün kullanmanız önemlidir. Doğru şekilde yapacağınız peeling ile daha sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Yazının devamı

Vücut Losyonu Faydaları Nelerdir?

Vücudumuz sahip olduğu nem oranıyla dış etkenlerin oluşturduğu hasarlardan bizi korur. Ne var ki zaman zaman bu nem oranı düşmekte ve ciltte kuruluk gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda ise vücut losyonu kullanımı gerçekleştirilerek nem oranı korunabilmektedir.

Yazının devamı

Vücut Losyonu Ne Zaman Kullanılır?

Cildimiz maruz kaldığı çeşitli etkenlerden dolayı doğal nemini kaybediyor ve kuruduğu için tahribata uğruyor. Bunu engellemenin pek çok yolu olmakla birlikte en etkili çözümler arasında vücut losyonu kullanmak geliyor. Genel olarak mevsim geçişleri kaynaklı olan cilt kuruluğunu önlemek için organik vücut losyonu kullanılmaktadır.

Yazının devamı

Vücut Losyonu Kadınlar için Öneriler

Kişisel bakım ürünleri kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Vücut losyonları da hem cilt güzelliğiniz hem de kendinizi bakımlı hissetmeniz için öne çıkan bakım ürünleri arasında yer alır.

Yazının devamı

Krem Maske Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımının yapılması ve cilt sağlığının sağlanması oldukça önem arz etmektedir. Gün içinde makyaj, rüzgâr, toz ve benzeri nedenlerle tahribata maruz kala ciltlerin yenilenmesi ve bakımın yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda başvurulacak yöntemler arasında krem maske gelmektedir. Cilt tipinize uygun şekilde bakım yapmanıza ve cildinizin doğal dokusuna kavuşmasına yardımcı olan krem maske nedir ve ne işe yarar gibi soruların tamamını sizler için cevapladık.

Yazının devamı

Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Siyah nokta, akne veya tıkanmış gözenekler, cildimizin doğal yapısını bozan başlıca etkenler arasında yer alıyor. Buna ek olarak gün içinde maruz kaldığımız toz ve hava şartları cilt yapısında bozulmalara neden olabiliyor. Bu tarz problemlere karşı kil maskesi, krem maske, peeling çeşitleri vb. ürünlerle cilt bakımı ve cilt temizliğini düzenli olarak gerçekleştirmek büyük önem arz ediyor.

Yazının devamı

Vücut Losyonu Erkekler için Öneriler

Erkekler için vücut losyonu araştırdığınızda çok sayıda seçenek olduğunu görebilirsiniz. Bunlar arasından karar vermeden önce erkek vücut losyonu nedir ve ne işe yarar gibi temel sorulara yanıt aramanızda yarar vardır. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun ürünü kolayca bulup satın alabilirsiniz.

Yazının devamı

Kil Maskesi Nasıl Çıkarılır? 

Kil maskesi faydaları bitmek bilmeyen ürünlerdendir. Kil maskesi kullananlar için ürünün uygulanmasından çok çıkarılması zor gözükmektedir.

Yazının devamı

Kil Maskesi Yan Etkileri Nelerdir? 

Kil maskesinin ana maddesi olan kil, oldukça yararlı bir üründür. Ciltte meydana gelen sorunların giderilmesinde hatta meydana gelebilecek olan sorunların önüne geçilmesinde kullanılır.

Yazının devamı

Kil Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılır? 

Cilt temizliği, parlaklığı ve gözeneklerin sıkılaşması gibi beklentileri karşılayan kil maskesi faydaları saymakla bitmeyen bakım ürünleri arasındadır.

Yazının devamı

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Gözenek çoğalması ve sıkılaşma kaybı gibi problemlerin verdiği hissiyattan kurtulmak için sıklıkla tercih edilen kil maskesi uygulamaları, acil durum alarmına cevap vermektedir.

Yazının devamı

Kil Maskeleri Faydaları 

Cilt temizliği, cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Gün içerisinde yüzümüzü yıkayarak temizlesek dahi derinlemesine bir temizlik için özel vakit ayırmak gerekiyor.

Yazının devamı

Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildimiz her gün çeşitli etmenlere maruz kalması nedeniyle kirleniyor veya deformasyona uğruyor. Kozmetik ürünleri, hava koşulları, tüketilen yiyecek ve içecekler cildimizin zarar görmesinin başlıca nedenleridir.

Yazının devamı

Kil Maske Nasıl Yapılır?

Doğal içerikleriyle cildin ihtiyacı olan tüm faydaları sunan kil maskesi, sivilce ve akne oluşumunu önleme gibi etkileri sayesinde, birkaç üründen bekleyeceğiniz yararı tek bir çatı altında toplar. Pratik kullanımıyla ve cilde uygulanma biçimi ile kısa sürede büyük etkiler yaratabilmektedir.

Yazının devamı

Koko’nun El&Vücut Losyonu ile Cildinizi Şımartın!

Cildimiz için yaptığımız tüm bakım işlemlerinin gün sonunda temizlenmesi ve steril hale gelmesi cildimiz açısından oldukça önemlidir. Kozmetik ürünlerinin temizlenmesinde ki bu önem cildimizin daha uzun süre canlı ve parlak kalmasını sağlar.

Yazının devamı

Koko Kalıcı Ojeler İle Zamanı İyi Değerlendirin!

Yoğun iş temposu nedeniyle bazı zamanlar ojelerimizi değiştirmeye vakit ayıramayabiliriz.

Yazının devamı

Kalıcı Oje Nedir?

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. Sürekli olarak ellerinin güzel görünmesini isteyen bakımlı kadınlarımız için, ojeler en sık başvurulan görsel bakım ürünüdür. UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır.

Yazının devamı

Doğanın Eşsiz Renkleri Tırnaklarınıza Geldi!

Biz kadınlar için ellerimizin güzel ve zarif görünmesi oldukça önemlidir. Ellerimizin şık görünümünün en büyük tamamlayıcısı ise kullandığımız ojelerdir.

Yazının devamı