Kil Maske Nasıl Yapılır?

Doğal içerikleriyle cildin ihtiyacı olan tüm faydaları sunan kil maskesi, sivilce ve akne oluşumunu önleme gibi etkileri sayesinde, birkaç üründen bekleyeceğiniz yararı tek bir çatı altında toplar. Pratik kullanımıyla ve cilde uygulanma biçimi ile kısa sürede büyük etkiler yaratabilmektedir. Cilt yağını dengelemek, cildi kirden arındırmak gibi özelliklerle geçmişten günümüze popülerliğini yitirmeyen kil maskeleri cildi pürüzsüzleştirmesi ile makyaj ürünlerinin de ciltte daha sağlıklı görünmesine katkı sağlar. Bu maskeleri toz halinde alıp hazırlık aşamasıyla oyalanmak istemiyorsanız cilt maskeleri kategorimizde hazır halde bulabileceğiniz Koko Nail kil maskelerini tercih edebilirsiniz. Hazırlama, kil tozu ve su oranı ayarlama gibi süreçleri geride bırakarak sadece cilde uygulamanın yeterli olduğu maskeler, doğal içerikleri ile beklentileri karşılamaya hazır. 

Koko Nail kil maskeleri

 

Kil Maskesinin Diğer Ürünlerle Kullanımı

Cilde uygulamadan önce isterseniz cilt bakım rutininizi uygulayabilir, en son adım olarak kil maskesi uygulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca daha etkili olması için kil maskesi uygulamasından önce gözenekleri açmak önemli bir tüyodur. Bunun için buhar maskesi uygulaması yapılabilir. Gözeneklerin açık olması sayesinde cildiniz kil maskesiyle birleştiğinde hem daha kolay sıkılaşacak hem de gözeneklerin tıkanıklığı zaman içinde tamamiyle giderilecektir. 

Kil maskesini son adıma koyuyorsanız maskenizin formülüne göre nemlendirici kullanabilirsiniz. Veya Koko Nail Kil Maskesi Limon vb. ürünler, yoğun nemlendirici etkiye sahip olduğu için ekstra nemlendirme ihtiyacı duymadan da maske uygulamasını tamamlayabilirsiniz. Böylece uzun süre nemi cildinize hapsederek gün boyu nemli ve canlı görünümlü bir cilt yapısı elde etmiş olursunuz.

Kil Maskesi Ürünleri Nasıl Uygulanır?

Kil maskeleri içeriğinde kullanılan aromalara göre farklılaşır. Koko Nail Kil Maskesi Lavanta ve Yaban Çiçekleri, özel içeriği sayesinde ciltteki problemlerin onarımını sağlayarak ışıltılı bir görünümü sizlere sunar. Pratik kullanımıyla 2-3 kullanımda dahi gözle görülür etkileri cildinize aşılar. Kuru ve temiz cildinize ince tabaka haline tek kat sürebilirsiniz. 15 dakika kadar bekleterek ılık su ile arındırmak yeterli olacaktır. 

Farklı aromalar barındırması ya da cilt tiplerine uygunluğu gibi faktörleri başa koyanlar için Koko Nail Kil Maskesi Mandalina, içerdiği doğal kil yapısı ve yoğunluğuyla cildinizi derinlemesine temizleyerek, doğal ışıltılı bir görünüm sunmayı hedefler. Ayrıca Koko Nail Kil Maskesi Nar, cildinizi kurutmadan ve yağ oranının dengesine etki etmeden cildinizi nemlendirir ve orijinal yapısıyla zarar vermeden cildinizin doğal renk tonuna etki etmez. 

İster duş sonrası ister makyaj temizlemesi gibi işlemlerden sonra kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kuru ve temiz cilde uygulama yapmanız önemlidir. Kil maskesinin etki edebilmesi için cildinizin temizlenmiş bir şekilde olması ve ıslaklığının alınmış olması gerekir. Sonrasında ince tabaka halinde ister elinizle ister maske fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Maksimum verime ulaşmak için 15 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bu esnada maskenin formunu bozmamak için elinizle ya da herhangi bir cisimle temas etmeyiniz. Sonrasında ılık su ile durulayarak cildinizden arındırabilir, kurulayarak maske uygulama rutininizi sonlandırabilirsiniz.