Kil Maskeleri Faydaları 

Cilt temizliği, cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Gün içerisinde yüzümüzü yıkayarak temizlesek dahi derinlemesine bir temizlik için özel vakit ayırmak gerekiyor. Yüz yıkama jelleri, tonik gibi ürünlerle yüz temizlemesi uyguladıktan sonra gözler maskelere çevriliyor. Özellikle kil maskeleri içerdiği doğal formüllerle cilde zarar vermeden derinlemesine temizlik ve ışıltı sağlıyor. Cilt temizleyici ürünlerden daha fazla temizlik yoğunluğu sağlayan kil maskeleri, cilt yüzeyinde toplanan dış etkilerden kurtulmak ve cildi arındırmak için en doğal yöntemlerden biri. İçerdikleri aromalar sayesinde doğal bakım ürünü olarak sunulan kil maskelerinin yararları saymakla bitmiyor. Cilt maskeleri kategorimizde yer alan Koko Nail Kil Maskesi Bal ve Süt gibi ürünler özel içerikleri sayesinde cildinizi derinlemesine temizlemenin yanında cilt problemlerinizin onarımına da katkı sağlıyor. Cildi kurutmayan kremsi yapıya olan maskeler, tüm cilt tiplerinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün haline geliyor.


Neden Kil Maskesini Öneriyoruz?

Kil maskelerinin yararları arasında yer alan bir diğer özellik ise cildi nemlendirmektir. Özellikle kuru ciltler için formüle edilen ürünler cildi yağlandırmadan ve tahriş etmeden nemlendirmeyi hedefliyor. Nemi cilde hapsederek gün boyu etkisini sürdürmesi ile de kil maskesi kullananlar için öncelikli tercih haline geliyor. 

Cilt tonunun eşitlenmesi ya da cilt beyazlatma etkilerini bir arada sunan ürünler doğrultusunda yapılan arayışlara son veren doğal içerikli kil maskeleri içerdikleri formülle cildin tüm ihtiyacını karşılıyor. Cilt dokusununun bozulması nedeniyle oluşan kırışıklıkları ve yaşlanma etkisini azaltan ürünler kategorisinde de yer alan kil maskeleri, kullanıcılarına genç bir görünüm vaadinde bulunuyor. Koko Nail Kil Maskesi Nar, cildi kurutmayan doğal yapısıyla cildin gerilmesini sağlarken tahriş gibi sorunlarla karşılaşmayı önlüyor. Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümüne giden yolda gözle görülür farklar yaratan doğal maskeler kullanıcılardan tam not alıyor. 

Kil Maskesi Yüzde Kaç Dakika Kalmalı?

Kil maskelerinin yüze verdiği gerginlik nedeniyle kullananların aklında “Kil maskesi yüzde kaç dakika kalmalı? şeklinde sorular oluşuyor. Kil maskesi kullanımı için önerilen maksimum süre 15 dakika civarındadır. Bu süre zarfında cilt tarafından maskenin emilimi sağlanmakta ve cilt gerilmeye başlamaktadır. Gereken süreden fazla bekletmek cildin tahriş olmasına yol açabilmekte, az bekletmek ise istenilen verimi almayı engellemektedir. Koko Nail Kil Maskesi Limon gibi doğal içerikli ürünlerde 15 dakika bekletmek, maskeden maksimum seviyede verim almak için yeterlidir. Ayrıca sonrasında ekstra nemlendirici arayışına girmeden tek ürünle birden fazla etkiyi yakalamanız mümkündür. Temiz cilde Koko Nail kil maskesi uygulaması yapıldıktan sonra ılık suyla temizlemek yeterli olacaktır. Soğuk ya da sıcak su maskenin ciltten arındırılmasını zorlaştırdığı için ılık su ile rahat bir durulama evresi geçirilmektedir.