Kil Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılır? 

Cilt temizliği, parlaklığı ve gözeneklerin sıkılaşması gibi beklentileri karşılayan kil maskesi faydaları saymakla bitmeyen bakım ürünleri arasındadır. Her maske çeşidi gibi kil maskelerinin kullanımında da dikkat edilmesi gereken noktalar var. Kil maskesi özellikleri ile her cilt tipine uygunluk sağladığı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

Cilt bakımına destek veren ve birçok yararı olan bu ürünün, kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Aşırı kullanım veya yanlış uygulamalar çoğu üründe olduğu gibi kil maskeleri için de yarardan çok zarar getirebilir. Kil maskeleri, gündelik kişisel bakım ürünleri gibi gün aşırı uygulanan maske çeşitlerinden değildir. Egzama, lekelenme gibi cilt rahatsızlıkları ile karşılaşılmaması adına haftalık/aylık bir rutin hazırlanmalıdır. Cilt tipine ve uyguladığınız cilt bakımı programınıza göre değişiklik gösteren kil maskesi kullanımı, göreceli bir sıklık süresi taşımaktadır. Eğer düzenli olarak her gün cilt bakımı yapıyorsanız haftada bir kez kil maskesi uygulaması yeterli olacaktır. Cilt bakım rutininiz daha geniş bir zaman aralığına yayılıyorsa kil maskesi uygulaması haftada iki gün olarak belirlenebilir.

Kil Maskesi Yüzde Kaç Dakika Kalmalı? 

Bazı maske türleri daha akışkan ve yoğun bir yapıya sahip olduğu için süre olarak ortalama bir aralık verilmektedir. Kil maskesinin yoğunluğu ve formülü daha farklı olduğu için akla kil maskesi yüzde kaç dakika kalmalı sorusunu getirebiliyor. 

Kil maskesi uygulaması, yüzde ortalama 5 - 10 dakika arasında bekletilmelidir. 10 dakikayı mümkün olduğunca geçmemeli ve bol su ile durulanmalıdır. Cildin gerilmesini hedefleyen kil maskeleri, doğru olmayan bir süre boyunca ciltte kalırsa nemlendirmek yerine cildi kurutabilir. Ancak her kil maskesi nemlendirici etki taşımaz. Koko Nail limonlu kil maskesi ve narlı kil maskesi ile cilt kuruluğunun önüne geçen kil bakımı sunmaktadır. Cildi kurutmayacak formülde geliştirildikleri için 15 dakika bekletmek cildinizin ihtiyaç duyduğu maksimum verimi almasını sağlar. Ayrıca limon ve narlı ürünlerin yanı sıra  Kil Maskesi Bal & Süt, Kil Maskesi Gül, Kil Maskesi Mandalina çeşitlerini ve dahasını deneyebilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır? 

Kil maskesi uygulamasında en önemli detaylardan biri de cildinizin kuru ve temiz olmasıdır. Gün içerisinde karşılaşılan toz ve kir gibi faktörlerden arındırılmamış bir cilt dokusuna cilt bakım ürünü uyguladığınızda beklentileriniz karşılanmayacaktır. 

Cilt dokusunu destekleyen Koko Nail maske çeşitlerinin kullanımı ise çok kolaydır. Çok kalın olmayacak şekilde ince bir tabaka halinde göz çevrenize temas ettirmeden masaj yaparak uygulayın. Kil maskesi uygulamanız bittikten sonra 15 dakika bekletin. Ilık su ile bol bol yıkayarak cildinizi arındırın. Sonrasında isterseniz vücut losyonu vb. tekrar nemlendirici bir ürün kullanabilirsiniz.