Kil Maskesi Nasıl Çıkarılır? 

Kil maskesi faydaları bitmek bilmeyen ürünlerdendir. Kil maskesi kullananlar için ürünün uygulanmasından çok çıkarılması zor gözükmektedir. Siyah noktalardan gözeneklere birçok cilt probleminin çözümünde kullanılan kil maskeleri uygulandıktan sonra doğru teknikle kolaylıkla ciltten arındırılabilir. Soğuk su ile durulanmaya çalışılması maskenin kuruluğunu arttıracaktır. Sert bir tabaka haline gelerek arındırılma işlemi daha zor olacaktır. Sıcak su ise maskeyi yumuşatacağı için cilt üzerinde yapışkan bir etkiye neden olabilir. Bu nedenle kil maskesi uygulaması sonrası arındırma işleminde en doğru adım ılık su ile masaj yaparak maskeyi temizlemektir. Ilık suyla yüzünüzü yıkayarak Koko Nail kil maskesini rahatlıkla arındırabilirsiniz.

 

Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Kil maskesi dendiğinde hepimizin aklına yeşil renkteki ürünler gelse de temelde kil maskesi çeşitleri özelliklerine göre ayrılmaktadır. Yeşil kil maskeleri, sivilce ve akne oluşumuna yatkın olan ciltlerde bu sorunlar üzerine yoğunlaşan ürünlerdir. Kil maskesi beyaz renkli olanlar, her cilt tipine uygulanan ve parlaklık kazandırmayı hedefleyen ürünlerdir. Mavi kil maskesi, güneşten alınan vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanan cilt rengi eşitsizliklerinin dengelenmesi için geliştirilir. Sarı kil maskeleri, cildinizde gözle görülmese de hissedilen alt tabaka sorunları için üretilmektir. Koko Nail Kil Maskesi Bal ve Süt gibi sarı kil maskeleri içerisindeki maddeler bazında sarı renkte hazırlanmaktadır. Koko Nail Kil Maskesi Gül gibi pembe renkli kil maskeleri ise tüm cilt tiplerine uygun olma özelliği taşıması sayesinde hassas ciltlerin güvenle kullanabileceği maske türüdür. Kırmızı kil maskeleri ise kuru ciltlerin öncelikli olarak kullanabileceği ve kuruluk kaynaklı tahrişlerin giderilebileceği renk türü maskelerdendir.

Kil Maskesinden Sonra Cilde Ne Sürülür? 

Karma ve kuru tip cilde sahipseniz kil maskesi uygulaması sonrasında nemlendirici özlü krem ya da vücut losyonu kullanabilirsiniz. Doğal gül suyu sürmek de alternatif cilt bakım uygulamalarındandır. Nemlendirici kremleri uygularken yağlı ve yoğu bir krem tercih edilmemelidir. Arındırılmış gözeneklerin uzun süre dayanabilmesi için yağlı ve yoğun olmayan nemlendiriciler daha uygun olacaktır. Duş sonrası kil maskesi yapıyorsanız öncesinde mutlaka cildinizin iyice temizlenmiş olması gerekir. Aksi halde kil maskesinden alacağınız verim düşecektir.