Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Gözenek çoğalması ve sıkılaşma kaybı gibi problemlerin verdiği hissiyattan kurtulmak için sıklıkla tercih edilen kil maskesi uygulamaları, acil durum alarmına cevap vermektedir. Maskeler, özellikle yağlı ciltlerde gözeneklerin kapanmasını sağlayarak daha pürüzsüz bir görünüm yaratır. Haftada 1 ya da 2 kez kullanımla birlikte gözle görülür farklılık sağlayan kil maskeleri, yaşlanma karşıtı etkisiyle sıkılığını kaybetmiş ciltlerin onarımını kolaylaştırır. Birçok faydası olan bu bakım ürünleri için asıl soru “Kil maskesi nasıl uygulanır? oluyor. 

Kil maskeleri de diğer cilt maskeleri gibi temizlenmiş ve kirden arındırılmış cilde uygulanmalıdır. Tüm cildinizi ince bir tabaka halinde sürdükten sonra 10-15 dakika bekleterek ılık suyla durulamalısınız. Burada ılık su detayı büyük önem taşır. Maskeyi katılaştırmak ya da eritmek hem etkisini azaltır hem de ciltten arındırılmasını zorlaştırır. 

Kil maskesi uygulamaları için bir diğer dikkat edilecek konu doğru ürünü bulmaktır. Kil maskeleri cilt tiplerine uygun olarak seçilmelidir. Bunun sebebi cilt ayrımına göre formüle edilen kil maskelerinin her cilt tipinin farklılaşan ihtiyaçlarına göre formülize edilmiş olmasıdır. Cilt tipinizden emin değilseniz veya karma cildiniz varsa alternatif olarak Koko Nail Kil Maskesi Gül gibi tüm cilt tiplerine uygun ürünler işinizi kolaylaştırır. 

 

Kil Maskesi Bozulur Mu?

Kil maskelerinin uzun vadeli ürünler halinde sunulması nedeniyleKil maskesi bozulur mu?sorusu oldukça merak edilmektedir. Kil maskeleri doğal kilden yapıldığı ve katkı maddesi konulmadığı takdirde düzenli kullanım süresi bitene kadar herhangi bir bozulma etkisine maruz kalmaz. Ancak düzensiz bir kullanımda 6 aydan sonrası için yapısında bazı değişiklikler meydana gelebilir. Cildiniz ve sağlıklı kullanım süresi için ürünler zamanında uygulamanız önemlidir.

Doğal kil ile hazırlanan orijinal maskeler, uygun şekilde kapalı halde muhafaza edilmeli; maske uygulama aparatı gibi ürünler kullanılacaksa her uygulama öncesinde değiştirilmelidir. Cilt bakımı hassas olduğu için hijyen kurallarına dikkat edilmediği takdirde ciltte bakteri oluşumu gibi durumlarla karşılaşılabilir. Ayrıca kil maskesi uygulaması için kullanılan ürün kişiye özel olmalıdır. Özellikle hassas ciltler üzerinde farklı tepkimelerin oluşmaması adına, hijyen ve düzenli kullanım büyük önem taşır. Tüm cilt tiplerine uygun kil maskeleri tercih edilse dahi tek kişi kullanmalıdır. 

Kil maskelerinin yararları, kullanım süresine ve şekline göre artıp azalabilmektedir. Kıvamı ve yapısı bozulmaya uğramış ürünler cilde olumlu etki etmemenin yanında tahriş, bakteri oluşumu, leke gibi olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Ancak doğal kil maskeleri; zamanına uygun, önerilen şekilde ve sürede kullanıldığında sağladığı tüm yararlar ve etkiler sorunsuz şekilde cilde nüfuz edecektir. Sonrasında ise cildinizin ihtiyacı olan bakım sağlanmış olacak, geriye cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı görünmüyle ortaya çıkacak ışıltısı kalacaktır.