Kil Maskesi Yan Etkileri Nelerdir? 

Kil maskesinin ana maddesi olan kil, oldukça yararlı bir üründür. Ciltte meydana gelen sorunların giderilmesinde hatta meydana gelebilecek olan sorunların önüne geçilmesinde kullanılır. Yararlı bir ürün olmasının yanında birçok ürün gibi kil maskesinin yan etkileri ve kullanım hatalarına bağlı olarak gelişen anti faktörleri bulunmaktadır. Ancak buradaki önemli nokta kil maskesinin normal şartlarda bir yan etki taşımamasıdır. Bu yan etkiler, yanlış kullanımda ortaya çıkabilme ihtimali taşır.

Bilinen ciddi bir boyutta bir zararı bulunmayan kil maskeleri, her şeyden önce cilt tipine uygun olarak seçilmelidir. Cilt tipiniz zaman içerisinde değişkenlik gösteren bir yapıya sahipse Koko Nail Kil Maskesi Bal ve Süt ya da Koko Nail Kil Maskesi Gül gibi tüm cilt tiplerine uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Cildinize uygun bir kil maskesi uygulaması yapmadığınız takdirde sivilce ve akne oluşumu gibi durumlara maruz kalabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci bir nokta ise cildinizde maskenin bekletilme süresidir. Hassas ciltler için önerilen kil maskesi uygulama süresi ortalama 10 dakikadır. Karma, kuru yada yağlı ciltler için de bu süre 15 dakikaya kadar çıkartılabilir. Sürenin yanlış kullanımı cilt üzerinde tahrişe yol açabilir. Doğru kullanımda herhangi bir olumsuz etki ile karşılaşılmamaktadır.

Kil Maskesinin Yararları Nelerdir? 

Doğru kullanımda mucizevi etkiler gösteren kil maskesinin yararları, şifa niteliğindedir. Cildinizde herhangi bir problem olmasa dahi cildinizi besleyici nitelik taşıyan kil maskeleri, cilt bakım rutininde yer alması gereken bir üründür. Hücrelerin yenilenmesinde ve kan dolaşımının hareketlenmesinde rol oynamaktadır. Doğal formüllerden oluşması sayesinde de cildin ihtiyacı olan nem ve mineralleri karşılamaktadır. Cildin sağlıklı bir görünüme ulaşmasına büyük katkı sağlayan Koko Nail kil maskeleri, yumuşak bir cilt dokusu elde etmenizi sağlar. Sağlıklı bir ciltle kusursuz görünüm elde edebileceğiniz kil maskeleri, pratik uygulamasıyla cildinize ışıltı katacaktır.

Kil Maskesi Bozulur Mu? 

Uzun vadeli ürünler olması nedeniyle muhafaza ederken kil maskesi bozulur mu düşüncesine kapılabilirsiniz. Doğal bir ürün olması sayesinde kil bozulmaya uğramaz. Ancak kil maskeleri sıvılaştırılan ve yoğunlaştırılan ürünler olduğu için bozulmaya uğramasa dahi uzun süre bekletildikten sonra kullanılmaması daha sağlıklı olacaktır. Tek kullanımlık cilt maskeleri yerine uzun vadeli paket ürünleri tercih ediyorsanız düzenli kullanarak zamanında bitirmek daha faydalı olacaktır.