Tırnak Fırçası Ne İşe Yarar?

Gün içerisinde ellerimizi aktif olarak kullansak da kullanmasak da tırnak içleri kısa dahi olsa mikrop ve kiri haspediyor. Görünüş ve sağlık açısından bu durumu yok etmek için tırnak fırçası kullanımı oldukça önem taşıyor. Hatta 4 kişiden 2'sinde meydana gelen tırnak üzerindeki sarı lekeler ve izler, tırnak fırçası yardımıyla yok denecek kadar aza indirilebilir. Lavaboda gözünüzün fark edeceği bir bölgeye tırnak fırçası koymanız ve bu durumu alışkanlık haline getirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Elinizi ya da ayaklarınızı her yıkadığınızda, tırnaklarınızı temizlemek için tırnak fırçası kullanabilir, böylelikle tırnak bakımı gerekliliklerini yerine getirdiğinizden tam anlamıyla emin olabilirsiniz.

Tırnak fırçası kullanımı, özellikle manikür-pedikür gibi işlemlerde önem verilmesi gereken bir üründür. Koko Nail manikür pedikür seti ile birlikte tırnak fırçası kullanarak tırnak bakımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bakım ürünü olması nedeniyle de temiz bir şekilde muhafaza edilmeli, sık sık sabunlu suyla yıkanarak kirlerden ve bakterilerden arındırılmalı, ayrıca kişiye özel kullanılmalıdır. Tırnak ve tırnak bölgesinden bulaşabilen egzama, sedef gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarla karşılaşma riskinden uzak olmak adına kesinlikle kişiye özel ürünler arasında tutulmalıdır. 

Tırnak Fırçası Nasıl Kullanılır?

Tırnak fırçası kullanımı, tırnak bakım setleri içerisinde ya da tek başına sunulur. Tırnaklarınıza bakım yapacağınız zaman öncelikle varsa ojelerinizi aseton yardımıyla temizleyin. Tırnak fırçasını suyla ıslatarak biraz da sabun dökebilirsiniz. Ayaklarınızı bir süre suda bekletmeniz ya da duş sonrası bu işlemi uygulamanız daha iyi olacaktır. Suyla temas edilmesinin faydası tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin suda yumuşayacak olmasıdır. Suda bekleteceğiniz takdirde manikür ve pedikür işlemleri için birebir olan suda bekletme tabletleri de kullanabilirsiniz. Sonrasında dairesel hareketlerle tırnaklarınızın üstünü ve iç kısımlarını 15-20 saniye ovabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem kan dolaşımını hızlandıracak ve tırnak üzerinde meydana gelen sarılıkların giderilmesini sağlayacaktır. En son ellerinizi bolca yıkayabilir; krem ve losyon kullanarak güzelce nemlendirebilirsiniz. 

Manikür ve pedikür gibi uygulamalarda tırnak etleri ve tırnak altı temizliğinde önemli rol oynayan tırnak fırçaları; oje, parlatıcı gibi ürünlerden kaynaklı oluşan tırnak sararmalarına da kökten bir çözüm sunuyor. Göz ardı edilmemesi gereken bir tırnak bakımı için Koko Nail El ve Tırnak Bakımı ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.