Tırnak Makası Çeşitleri Nelerdir?

Tırnak makası çeşitleri, çok sayıda olmamasına rağmen herkesin farklı kriterler aradığı ürünlerdendir. Özellikle tırnak bakımı esnasında tırnak yapılarının farklılığından kaynaklı olarak tırnak makası seçimi de değişebilmektedir. Tırnak makası setleri, içerisinde tırnak bakımına dair birçok ürün barındırır. Her şeyden önce tırnak bakım setleri ya da ürünleri, hijyen ve sağlık açısından kişiye özel olmalıdır. Bu sebeple de kişisel bakım ürünleri altında yer alan kategorilerdendir.

 

Tırnak Makası ile Törpü Nasıl Yapılır?

Tırnak makasları, törpünüzün olmadığı anlarda en büyük yardımcı olabilmektedir. Bu imkanı sağlamak adına tırnak makası manikür esnasında içerisinde barındırdığı küçük çaplı törpülerle kurtarıcı olabilmektedir. Tek ürünle hem tırnaklarınızı kesebilir hem de törpüleyerek şekil verebilirsiniz. Koko Nail Büyük Boy Tırnak Makası, çelik ve paslanmaz bir ürün olarak tırnak makası kullanımı için tavsiye niteliğindedir. Kalın ve sert yapıdaki tırnakların kolaylıkla kesilebilmesine uygun şekilde tasarlanmış olması, uzun ömürlü bir ürün olarak kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca içerisinde yer alan kısa törpüleme mekanizması sayesinde hem tırnak bakımınızda güzel bir kesim yapmanıza hem de dilediğiniz şekilde tırnaklarınıza şekil vermenize yardımcı olacaktır. 

Tırnak çeşitlerine göre törpüleme yöntemleri farklılaşır. Her şeyden önce hangi tarzda bir tırnak görünümü elde etmek istediğinize karar vermelisiniz. Oval tarzdaki tırnaklar için tırnak kenarlarından törpülemeye başlamanız gerekir. Keskin ve kare tarzdaki tırnaklar için ise tırnak üstlerinden yönlendirmelerde bulunarak son aşamada tırnak kenarlarının boyutlarını ayarlamanız gerekir. Tırnaklar özellikle manikür gibi bakım uygulamalarından öncesinde ve sonrasında kısa süreliğine zayıflar. Bu  esnada tırnaklarınızı güçlendirmeniz gerekmektedir. Doğru bir tırnak bakımı öncesinde Koko Nail Tırnak Eti Yumuşatıcı Mandalina kullanabilirsiniz. Bu sayede yumuşayan tırnak etleriniz ve tırnak bölgeniz için şekil verme ve törpüleme gibi uygulamalar kolaylaşacaktır. Tırnak bakımı sonrasında da nemlendiriciyle tırnaklarınızın kurumasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede güçlü tırnaklar elde edebilir ve bir sonraki tırnak makası kullanımı ve törpü gibi uygulamalara kadar tırnaklarınızı korumaya devam edebilirsiniz. Nemlendirici ve tırnak bakım kremleri, uzun süreli koruma sağlayacak ve aynı zamanda tırnaklarınızın kirli bir görünüm almasını engelleyecektir.